ЗГІДНО СТ.7 ЗУ « ПРО ОСВІТУ» МОВОЮ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ КОСТЯНТИНІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 2 Є УКРАЇНСЬКА
Ст. 7 ЗУ « Про освіту» та статуту закладу п.1.10.
1. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова.
Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальноїсередньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти державною мовою в державних і комунальних закладах освіти.
Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, порядіз державною мовою, мовоювідповідноїнаціональноїменшини. Це право реалізується шляхом створеннявідповідно до законодавстваокремихкласів (груп) з навчанняммовоювідповідноїнаціональноїменшинипорядіз державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчаннямукраїнськоюмовою.
Особам, які належать до коріннихнародівУкраїни, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуттядошкільної і загальноїсередньоїосвіти, порядіз державною мовою, мовоювідповідногокорінного народу. Це право реалізується шляхом створеннявідповідно до законодавстваокремихкласів (груп) з навчанняммовоювідповідногокорінного народу Українипорядіз державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчаннямукраїнськоюмовою.
Особам, які належать до коріннихнародів, національнихменшинУкраїни, гарантується право на вивченнямовивідповіднихкорінного народу чинаціональноїменшини в комунальних закладах загальноїсередньоїосвітиабо через національнікультурнітовариства.
Особам з порушенням слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та на вивченняукраїнськоїжестовоїмови.
2. Закладиосвітизабезпечуютьобов’язковевивченнядержавноїмови, зокремазакладипрофесійної (професійно-технічної), фаховоїпередвищої та вищоїосвіти - в обсязі, щодаєзмогупровадитипрофесійнудіяльність у вибранійгалузі з використаннямдержавноїмови.
Особам, які належать до коріннихнародів, національнихменшинУкраїни, іноземцям та особам без громадянствастворюютьсяналежніумови для вивченнядержавноїмови.
3. Держава сприяєвивченнюмовміжнародногоспілкування, насампереданглійськоїмови, в державних і комунальних закладах освіти.
4. У закладахосвітивідповідно до освітньоїпрограмиможутьвикладатися одна абодекількадисципліндвомачибільшемовами - державною мовою, англійськоюмовою, іншимиофіційнимимовамиЄвропейського Союзу.
5. За бажаннямздобувачівпрофесійної (професійно-технічної), фаховоїпередвищої та вищоїосвітизакладиосвітистворюютьможливості для вивчення ними мовикорінного народу, національноїменшиниУкраїни як окремоїдисципліни.
6. Держава сприяєстворенню та функціонуванню за кордоном закладівосвіти, у якихнавчанняздійснюєтьсяукраїнськоюмовоюабовивчаєтьсяукраїнськамова.
7. Особливостівикористаннямов в окремих видах та на окремихрівняхосвітивизначаютьсяспеціальними законами.